YALAN

Temel Karamollaoğlu'nun "Enerji Bakanı 2 Gün Önce İsrail'le Anlaşma İmzaladı" Yalanı

Saadet Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu
Saadet Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu 15 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da partisinin milletvekili adayları ile buluştu. Konuşmasında ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasından ve akabinde çıkan olaylardan bahsetti. Temel Karamollaoğlu konuşmasında, Enerji Bakanı’nın 2 gün önce İsrail’le anlaşma imzaladığını ileri sürdü. Karamollaoğlu, Hükümetin ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına ve İsrail güçlerinin Filistinlilere uyguladığı zulme karşı verdiği sert tepkiyi imzalandığını iddia ettiği anlaşma üzerinden eleştirdi.

Enerji Bakanlığı yaptığı açıklamada İsrail’le anlaşma imzalandığına yönelik iddiaların doğru olmadığını bildirdi. Şimdiye kadar yapılan tüm anlaşmaların şeffaflık ilkesi gereğince halka duyurulduğunu belirten Bakanlık bu ve benzeri iddiaların çeşitli manipülatif amaçlar olduğunu bildirildi.

 

Doğru Haber Linkleri: Enerji Bakanlığı

Yalan Haber Linkleri: Diken

Son Yalanlar

İBB İcraatları
YALAN

İBB İcraatları

28 Temmuz, 2022
Daha önce de söylenmiş ama yapılmamıştı; Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.el fiyatına sıfır otomobil vaadi yine daha öncesinde sonuçsuz bırakılan bir vaadi akıllara getirdi. Özgür Özel "CHP'ye oy verene traktör bedava!" söyleminde bulunmuş fakat icraati olmamıştı.
Sosyal Medya Tiyatrocuları
YALAN

Sosyal Medya Tiyatrocuları

12 Haziran, 2022
CHP'nin mitinginde 21 Mayıs 2022 tarihinde kürsüye yeni bir isim daha çıkartıldı; Nusret Güllü. “Ayağımda ayakkabı bile yok!” diyen Nusret Güllü’nün sosyal medya hesabı incelendiğinde arkadaşlarıyla beraber eğlence mekanlarında çekilmiş olan fotoğrafları sosyal medyada “Sanırım bir tek ayakkabı almaya paran yok!” yorumlarının gelmesine sebep oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar
YALAN

Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar

11 Haziran, 2022
CHP yandaşı Sözcü Gazetesi’nin "Diyanet camilerden T.C. ibaresini kaldırıyor." İddiası da sosyal medyada dönem dönem karşımıza çıkan diğer bir iddia.  Geçtiğimiz günlerde yeniden karşımıza çıkan bu iddiaya Diyanet İşleri Başkanlığı Twitter üzerinden açıklama getirdi. Başkanlığın paylaştığı detaylar arasında yapılacak olan değişikliğin yalnızca logo ve rengi kapsadığı da yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir