YALAN

Temel Karamollaoğlu'nun "Enerji Bakanı 2 Gün Önce İsrail'le Anlaşma İmzaladı" Yalanı

Saadet Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu
Saadet Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu 15 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da partisinin milletvekili adayları ile buluştu. Konuşmasında ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasından ve akabinde çıkan olaylardan bahsetti. Temel Karamollaoğlu konuşmasında, Enerji Bakanı’nın 2 gün önce İsrail’le anlaşma imzaladığını ileri sürdü. Karamollaoğlu, Hükümetin ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasına ve İsrail güçlerinin Filistinlilere uyguladığı zulme karşı verdiği sert tepkiyi imzalandığını iddia ettiği anlaşma üzerinden eleştirdi.

Enerji Bakanlığı yaptığı açıklamada İsrail’le anlaşma imzalandığına yönelik iddiaların doğru olmadığını bildirdi. Şimdiye kadar yapılan tüm anlaşmaların şeffaflık ilkesi gereğince halka duyurulduğunu belirten Bakanlık bu ve benzeri iddiaların çeşitli manipülatif amaçlar olduğunu bildirildi.

 

Doğru Haber Linkleri: Enerji Bakanlığı

Yalan Haber Linkleri: Diken

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir