YALAN

Bilal Erdoğan IŞİD'lilerle yemek yedi yalanı

Bilal Erdoğan IŞİD'lilerle yemek yedi yalanı

2014 yılında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve sözcüsü Haluk Koç Merkez Yönetim Kurulu toplantısı devam ederken basın toplantısı düzenledi. Toplantıda birkaç fotoğrafın birlikte olduğu bir tablo göstererek: “Bazı fotoğraflar göstereceğim size. Bunlar çok iç açıcı fotoğraflar değil biliyorum. Bunlar böyle bir grup. Şurayı elimle kapatmak istiyorum hatta. Acımasız görüntüler.. Altta sıfırlama talimatı alan mahdum, bu kişilerle sarmaş dolaş. Yemek yiyorlar, kebap yiyorlar.” dedi. Fotoğraflarda Bilal Erdoğan bir restoranda yemek yerken görünüyordu. Haluk Koç bu fotoğrafları göstererek Bilal Erdoğan’ın IŞİD liderleri ile yemek yediğini iddia ediyordu. Haluk Koç’un iddiasının aksine Bilal Erdoğan’ın Ciğeristan restoranında birlikte yemek yediği kişilerin IŞİD liderleri değil restoranın sahipleri İsmail Kember ve Ali Kember olduğu ortaya çıktı. IŞİD üyesi oldukları iddia edilen restoran sahiplerinin pek çok ünlüyle resimleri mevcut.

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı
YALAN

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı

8 Nisan, 2021
Sosyal medyada Hakan Tek isimli bir kişinin, lüks araçlarla ve deste deste paralarla yaptığı paylaşımlar gündemde yerini aldı. Tek'in Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise iddiayı yalanladı. Hakan Tek'in aslıdna özel bir şirkette şoför olduğu ve siber suç olduğu gerrekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı

8 Nisan, 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen CHP grup toplantısında "Yaşlılara aşı yapılmıyor. Nerede aşılar?" iddialarında bulunmuştu. Ufak bir araştırmayla aşıların nerede olduğunu bulduk!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı

6 Nisan, 2021
 Kemal Kılıçdaroğlu bugünki CHP grup toplantısında "Ambulans uçak, arkasında dayısı olanlar için kullanıyor." iddialarında bulundu. Ülkemizde ambulans uçaktan ihtiyaç durumundaki tüm hastalar faydalanabiliyor. Üstelik herhangi bir dayıya gerek kalmadan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir