YALAN

FOX Haber'in "CNN Türk Devlet Kontrolüne Geçiyor" Yalanı

FOX News Channel
FOX News Channel

FOX TV ana haber sunucusu Tucker Carlson 23 Mart 2018 tarihindeki yayında FOX TV hakkında “propaganda makinası” ifadesini kullanan CNN’nin Başkanı Jeff Zucker’i CNN Türk’ün satışı üzerinden eleştirdi.

Carlson ana haber bülteninde CNN’nin Türkiye’deki kolu CNN Türk’ün Türkiye Devletine satıldığını iddia etti. Carlson, CNN Türk’ün bundan sonra tamamen devlet için işletileceğini ileri sürdü.

CNN Türk hisselerinin %50’si CNN’nin ana şirketlerinden Turner Broadcasting System’e aitken geri kalan %50’lik payı da Doğan Holding’e aitti.

22 Mart 2018 tarihinde Doğan Şirketler Grubu Holding, medya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerdeki paylarının, 890 milyon dolar "hisse değeri" üzerinden satışı için Demirören Holding AŞ ile görüşmelere başlandığını duyurdu. Satış gerçekleştiğinde Doğan Holding’e ait CNN Türk hisseleri otomatik olarak Demirören Holding’e geçecek. Demirören Holding medya sektöründe yatırımları bulanan ve bu sektöre Milliyet ve Vatan gazetelerini alarak daha önce de yatırım yapmış % 100 özel sektör sermayeli bir şirkettir.

 

Doğru Haber Linkleri: Demirören

Yalan Haber Linkleri: FOX TV

Son Yalanlar

Fox TV'nin Türkiye’nin Sanayi Üretimi Azalıyor Yalanı
YALAN

Fox TV'nin Türkiye’nin Sanayi Üretimi Azalıyor Yalanı

15 Ocak, 2021
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, iddiaları rakamlarla yalanladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, FOX TV'nin bu haberine karşılık şahsi Twitter hesabından tepki göstererek, "Yalan habercilikte ihtisaslaşmış FOX televizyonu, yine gerçekleri eğip bükerek vatandaşımızın aklını bulandırma peşinde" açıklamasında bulundu.
Osmaniye'de Bir Vatandaşın Çöpten Ekmek Topladığı Yalanı
YALAN

Osmaniye'de Bir Vatandaşın Çöpten Ekmek Topladığı Yalanı

15 Ocak, 2021
CHP'nin bir yalanı daha elinde patladı. "Çöpte ekmek arıyor" dediklerı kişi hurdacı çıktı.
CHP Genel Kurul Toplantılarının Televizyonlarda Yayınlanmaması İçin Kanalların Arandığı Yalanı
YALAN

CHP Genel Kurul Toplantılarının Televizyonlarda Yayınlanmaması İçin Kanalların Arandığı Yalanı

8 Ocak, 2021
CHP grup toplantılarının televizyonlarda yayınlanmaması için kanalların arandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir