YALAN

Cumhurbaşkanı ve Başbakan cenazeme gelmesin yalanı

Cumhurbaşkanı ve Başbakan cenazeme gelmesin yalanı

Zaman gazetesinin 4 Eylül 2015 tarihli manşetinde yer alan “Cumhurbaşkanı ve Başbakan Cenazeme Gelmesin” başlıklı haberde Mardin’in Dargeçit ilçesinde polis aracının geçişi sırasında PKK’lılarca yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen Mehmet Akif Hatunoğlu’nun cebinden vasiyetname çıktığı iddia edildi. Bilgisayar çıktısı şeklinde olan vasiyetnamede Hatunoğlu’nun şehit düşmesi halinde cenazesine hiçbir hükümet temsilcisinin gelmesini istemediği yazdığı görüldü. Ancak Anadolu Ajansı’nın aileyle yaptığı görüşmede şehidin babası Hasan Hatunoğlu AA muhabirine, oğlunun cebinden çıktığı iddia edilen vasiyetname ile ilgili kendilerine ne bir bilgi ne de belge verildiğini söyledi. Bunların söylenti ve uydurma şeyler olduğunu dile getiren Hatunoğlu, herkesin bunları yazıp internete koyababileceğini ifade etti. Olayla ilgili Mardin Valiliği de bir açıklama metni yayınladı.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir