YALAN

Sol Haber Ve ODA TV'nin "Rexx Sineması Kapatılıyor" Yalanı

Sol Haber Ve ODA TV'nin "Rexx Sineması Kapatılıyor" Yalanı

Sol Haber Portalı ve ODA Tv’de 27 Haziran  2016 tarihinde yayınlanan bir haberde, Kadıköy’deki Rexx Sineması’nın kapatılacağı iddia edildi. Habere göre, “sinema salonlarının AVM’lere doluştuğu, “tüketim” çılgınlığına kurban edildiği günlerde” bu seferki kurban Rexx Sineması olmuştu.

Ancak çok geçmeden Rexx Sineması’ndan yapılan açıklamada, haberlerin asılsız olduğu vurgulanarak, yaşananın kira prosedüründeki küçük bir aksaklıktan ibaret olduğu, Rexx sinemasının kapanma durumunun olmadığı belirtildi.

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi
YALAN

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi

26 Ekim, 2020
İyi Partili Lütfü Türkkan’ın algı çalışması işe yaramadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki açıklamasını çarpıtmaya çalışan Türkan’a cevabını Ak Partili Öznur Çalık verdi.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir