YALAN

Sol Haber'in "Maltepe'nin Son Yeşil Alanı da Yok Ediliyor" Yalanı

Sol Haber'in "Maltepe'nin Son Yeşil Alanı da Yok Ediliyor" Yalanı

Bugün, Sol haber portalı’nda “Maltepe’nin son yeşil alanı da yok ediliyor” başlıklı bir haber yayınlandı. İstanbul Maltepe’deki imara açılan karayolu arazisine ilişkin haberde, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Maltepe’nin tek yeşil alanı olarak kalan Karayolları arazisinin imara açılmasını protesto eden semt sakinlerinin hukuk mücadelesi başlatmaya hazırlandıklarını söylediği belirtildi.

Ancak söz konusu iddianın aksine İstanbul’un Maltepe ilçesi, yeşil alanın ve ormanların zengin olduğu bir bölgeye sahiptir. Maltepe’de toplam 280 bin metrekare yeşil alan bulunmaktadır. Ayrıca Başıbüyük bölgesinde geniş bir ormanlık alan da ilçe sınırları içinde bulunmaktadır.

 

 

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir