YALAN

Cumhuriyet'in "Dehşet Anlarını Gözyaşlarıyla Erdoğan'a Anlattı, Erdoğan "Kürt müsün, Arap mısın?" Diye Sordu Çarpıtması

Cumhuriyet'in "Dehşet Anlarını Gözyaşlarıyla Erdoğan'a Anlattı, Erdoğan "Kürt müsün, Arap mısın?" Diye Sordu Çarpıtması

Cumhuriyet Gazetesi, dün “Dehşet anlarını gözyaşlarıyla Erdoğan’a anlattı, Erdoğan “Kürt müsün, Arap mısın?” diye sordu” başlığıyla bir haber yayınladı. Habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezneciler’de meydana gelen terör saldırısından yaralı olarak kurtulan vatandaşları Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etmiş ve bir yaralı vatandaşa “Kürt müsün, Arap mısın?” diye sormuştu.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaralı kadınla konuşurken görüntünlendiği video izlendiğinde, yaralı kadının Cumhurbaşkanı’na olayı anlatırken, yanındaki komşusunu işaret ederek “Siirtli komşum, çok iyi” dediği ardından “Kürt komşum, 24 saat birlikteyiz” dediği görüldü. Bunun üzerine Erdoğan, yaralı kadınının yanındaki komşusuna “Kürt müsün, arap mısın?” diye sordu.

Cumhuriyet Gazetesi de söz konusu konuşmayı açık bir dille çarpıtarak, “Erdoğan, yaralı kadına “kürt müsün arap mısın?” diye sordu” dedi.

Yalan Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir