YALAN

Sertip Polat Polis Tarafından Öldürüldü Yalanı

Sertip Polat Polis Tarafından Öldürüldü Yalanı
Evrensel ve IMC 4 Kasım 2015 tarihli bir haberinde Sertip Polat'ın özel harekat timlerinin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirdiğini iddia etti. Ancak Sertip Polat'ın babası Nizam Polat oğlunun örgütten ayrılmak istediği için PKK'lılar tarafından katledildiğini açıkladı. Oğlunun PKK'lılar tarafından kandırılarak kendilerinden uzaklaştırıldığını ifade eden Baba Nizam Polat, “Gün geçtikçe oğlum İslam'dan uzaklaştırıldı. İki yıldır ben oğlumun hak yoluna geri dönmesi için çabaladım. Oğlumu bize düşman ettiler. Bu bize yapılan bir zülümdür. En sonunda oğlumu Silvan'da bulunan Tekel Mahallesine götürüp çatışmalara sürüklediler. Oğlum, amcasına önceden, ‘Beni bu insanların arasından kurtarın' demiş. Çatışmaların yaşandığı Tekel Mahallesinde onlardan ayrılacağını söyleyerek uzaklaşmak istemiş, fakat biraz ilerleyince arkasından ateş ederek onu katletmişler.” dedi. Ayrıca cenazenin örgüt tarafından kendisine verilmediğini ve örgütün kendisini cenazeyi almamakla suçladığını belirtti. Dolayısıyla Evrensel ve IMC'nin haberi doğruyu yansıtmamaktadır.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir