Can Dündar'ın "Ramazan’da Polisler Oruç Tutmazsanız Dayak Atabilirler" İddiası

paylaş:

Can Dündar, geçtiğimiz günlerde Alman Berliner Zeitung Gazetesi’ne röportaj verdi. Röportajda, Türkiye’nin islam devleti olma yolunda ilerlediğini iddia eden Dündar, “İslamın Türkiye’de böylesine belirleyici rol oynayıp oynamadığının” sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Ankara, İstanbul ve İzmir dışında Türkiye’de aleni bir şekilde içki içmek artık mümkün değil. Bu İslam’dır. Restoran, otobüs veya plajlarda erkek ve kadınlar giderek ayrılıyor. Türkiye’de böyle bir şey yoktu. Dini okulların sayısı yakında laik okulların sayısını geçecek. Yeni bir dindar nesil yetişiyor. Ramazan’da polisler ouç tutmadığımızı soruyor. Tutmazsanız size dayak atabilirler. İslam ile karışık bu otoriterlik tehlikeli bir kokteyl. Gerçi Türkiye artık bir askeri devlet değil ama bir polis devletine dönüştü. Kapana sıkışmış bir vaziyetteyiz. Modern Türkiye tehlikede.”

Dündar’ın “Ramazan’da polisler oruç tutmadağımızı soruyor. Tutmazsanız size dayak atabilirler” ifadesi gazetenin 12 Ağustos 2016 tarihli baskılı sayısında yer almasına karşın, internet sitesinde yer almadı.

 

 

Tarih: 
Pazartesi, 15 Ağustos, 2016
Kuruluş: 
Kişiler: 

Günün Editörü #1