Cumhuriyet'in "Bir Tarafta Acı Bir Tarafta Oy Hesabı" Yalanı

paylaş:

14 Mart 2016 tarihinde Cumhuriyet Gazetesi’nde 13 Mart 2016’daki Ankara saldırısı sonrasında ‘Havuz’ medyasında seçim anketlerinin yeniden ortaya çıktığı ileri sürüldü. Ayrıca bir taraftan insanlar acı çekerken diğer taraftan oy hesabı yapıldığının iddia edildiği haber Karşı haber sitesinde de paylaşıldı.

Ancak bahsedilen haberlere konu olan ve patlama sonrasında ortaya çıkarıldığı iddia edilen anket çalışmasının 7-12 Mart 2016 tarihinde MAK Danışmanlık tarafından 30 büyükşehirde 5500 kişi ile yüzyüze görüşmelerle yapıldığı bilinmektedir. Bununla birlikte MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulak tarafından çeşitli medya organlarında MAK Danışmanlık 2016 Mart Gündem Araştırması hakkında çıkan haberlere ilişkin kamuoyuna duyuru yapılmış, bahse konu olan gündem araştırmasının Ankara saldırısı vuku bulmadan önce tamamlandığı ve basın kuruluşlarına 13 Mart 2016’da sabah saatlerinde, terör eylemi gerçekleşmeden çok daha önce gönderildiği belirtilmiştir.

Yapılan açıklamada vefat edenler arasında yakınları olduğunu ve Balgat otobüs durağında meydana gelen menfur saldırıyı kınadıklarını belirten Kulat “Allah’tan vefat eden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Tarih: 
Pazartesi, 14 Mart, 2016
Doğru Haber Görseli: 

Günün Editörü #4