FETÖ/PDY

paylaş

7 Mart 2016 tarihli Yarına Bakış Gazetesi, Boydak Holding’in yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak, yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü (CEO) Memduh Boydak'ın 'hayırseverlik' sebebiyle tutuklandıklarını iddia etti.

paylaş

Zaman Gazetesi “Anasaya Askıda” manşetiyle çıkan bugünkü yayınında Feza Gazetecilik şirketine kayyum atanmasının anayasaya aykırı olduğunu, bu kararla anayasanın askıya alındığını ileri sürdü. Anayasanın 30. maddesini de iddiasına dayanak olarak gösterdi.

Söz konusu madde "Kanuna uygun şekilde basın işletmesi olarak kurulan basımevi ve eklentileri ile basın araçları, suç aleti olduğu gerekçesiyle zapt ve müsadere edilemez veya işletilmekten alıkonulamaz." hükmünü içermektedir.

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi’nin haber sitesinde bugün “Samanyolu, İpek Medya Grubu, imc tv... Sıra ülkücülerin kanalına geldi, yayın kesildi!” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, “Samanyolu Yayın Grubu, İpek Medya Grubu ve IMC TV'nin ardından, MHP'ye yakın yayın yapan Bengü Türk TV'nin de ekranları karartıldı.” ifadesi kullanıldı.

Ancak, yine aynı haberde, Bengü Türk TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Murat İde’nin açıklamalarına yer verildi. Murat İde’nin sorunun TÜRKSAT ile yapılan sözleşme şartlarından kaynaklandığını açıkladığı belirtildi.

paylaş

Zaman Gazetesi 24 Şubat 2016 tarihli bir haberinde, Erzurum’da ‘Paralel Devlet Yapılanması’ kapsamında Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın çıkardığı arama ve gözaltı kararları doğrultusunda, kolluk kuvvetlerinin 91 yaşındaki hasta ve yatalak A.Ö.’yü gözaltına almaya çalıştıklarını iddia etti.

Zaman Gazetesi’nin olayı anlatan haberi şöyle:

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi başta olmak üzere dün pek çok yayın organında Abdullah Gül ve Bülent Arınç gibi isimlerin AK Parti’nin resmi web sitesinde yer alan kurucu üyeler listesinden isimlerinin silindiği iddia edildi.

paylaş

Zaman Gazetesi’nde 12 Şubat 2016 tarihinde “Melek İpek’in 40 yıllık evinde Kayyım rezaleti” başlığıyla bir haber yapıldı. Haberde Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi Melek İpek’in holdinge atanan kayyım tarafından görevlendirilen güvenlik görevlilerince Bebek’teki evine alınmadığı ileri sürüldü. Haberde ayrıca Melek İpek’in Kayyım Hasan Ölçer’in evine izinsiz girerek yatak odasına kadar arama yapmasına tepki gösterdiği de belirtildi.

paylaş

08.09.2015 tarihinde Iğdır’dan Dilucu Sınır Kapısı’nda görevli polis memurlarını götüren servis aracına düzenlenen bombalı saldırıda 13 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı. Olayın ardından Zaman Gazetesi yaptığı bir haberde, şehit olan görevli polislerden gelen zırhlı araç talebinin reddedildiğini, polis memurlarının hayatlarının tehlikeye atıldığını yazdı. Fakat bundan kısa bir zaman sonra Iğdır Valiliği yaptığı açıklamada polis memurlarını taşıyan araçların zırhlı araçlar olduklarını bildirdi.

paylaş

Zaman Gazetesi 10.05.2015 tarihinde, avukatı Nurullah Albayrak’ın ağzından Fethullah Gülen’in şahsî davalarda hiçbir faiz talebinde bulunmadığı haberini yaptı. Fakat resmî mahkeme evrakları Fethullah Gülen’in açtığı davalarda faiz talep etmediği iddiasını yalanlamaktadır. Dolayısıyla Zaman Gazetesi’nin yapmış olduğu bu haber yalandır.

paylaş

1 Şubat 2015 tarihli Zaman Gazetesi, Nuray Mert ile yaptığı bir söyleşide, Nuray Mert’in “cemaat otoriterleşmeye dur dedi” şeklinde bir ifade kullandığını belirtti. Bu haberden kısa bir süre sonra Nuray Mert, “Diken” isimli internet sitesinde yayınladığı bir yazısında söyleşide böyle bir ifade kullanmadığını, bu ifadenin tamamen asılsız olduğunu kaleme aldı. “İstismar edilmeyi hak ettiğimi düşünmüyorum” diyen Nuray Mert, artık hiçbir yayın organının söyleşi teklifini kabul etmeyeceğini duyurdu.

paylaş

Zaman gazetesinin 4 Eylül 2015 tarihli manşetinde yer alan “Cumhurbaşkanı ve Başbakan Cenazeme Gelmesin” başlıklı haberde Mardin’in Dargeçit ilçesinde polis aracının geçişi sırasında PKK’lılarca yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen Mehmet Akif Hatunoğlu’nun cebinden vasiyetname çıktığı iddia edildi. Bilgisayar çıktısı şeklinde olan vasiyetnamede Hatunoğlu’nun şehit düşmesi halinde cenazesine hiçbir hükümet temsilcisinin gelmesini istemediği yazdığı görüldü.

Sayfalar