Erdoğan

paylaş

Başta Sol Haber olmak üzere Diken ve Haberdar gibi haber sitelerinde Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay’ın katıldığı bir düğünde evlenen çifte evlilik cüzdanını verirken yaptığı konuşma üzerine Alpay’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı peygamber ilan ettiği ileri sürüldü. Sonrasında HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da Cumhurbaşkanı’nın peygamber ilan edildiğini söyledi.

Şuay Alpay bahse konu olan konuşmasında şunları söyledi:

paylaş

Oyuncu Barış Atay Twitter hesabından Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası Cuhmurbaşkanı Erdoğan’ın ve Başbakan Binali Yıldırım’ın güldükleri bir fotoğrafı paylaşarak, bu kadar insanın “kalaşnikoflarla ve bombalarla öldürülmesine” rağmen gülebildiklerini eleştirdi.

Ancak fotoğrafın kaynağı araştırıldığında, fotoğrafın bombalamanın yapıldığı 28 Haziran günü sonrasına ait olmadığı, aksine Sol Haber'de 8 Kasım 2015 tarihli bir haberde görsel olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır.

paylaş

Yön Haber’de 16 Haziran 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarından Mehmet Uçum hakkında kendi ismindeki ‘Ata’ kelimesini sildirdiği iddia edildi. İddiaya kaynak olarak ise Cumhuriyet Gazetesi’ndeki Duvar Yazıları köşesinde yer alan bir yazı gösterildi.

paylaş

Soner Yalçın Sözcü Gazetesi’ndeki  “Al Sana Diploma” başlıklı 14 Haziran 2016 tarihli yazısında, Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilebilmesi için 3 Kasım 2002’de yapılan seçimlerin Erdoğan’ın aday olacağı Siirt bölgesinde YSK tarafından tekrar yaptırıldığını iddia etti. Yazıya göre Siirt’in Pervari ilçesi Doğan Köyü’nde sandık sonuçları seçim sonucunu etkileyemeyecek olmasına rağmen sandıklar yanlış sayıldığından YSK seçimi iptal etmişti. 

paylaş

Diken haber sitesi 8 Haziran 2016 tarihinde “Diken, YSK başkanına Erdoğan’ın diplomasını sordu: Verecek yanıtım yok” başlıklı bir haber yayınladı. Diken, YSK Başkanı Sadi Güven’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden önce üniversite diplomasını YSK’ya teslim edip etmediğini sorduklarını, YSK Başkanı Güven’in ise 3 gün sonra dönüş yaparak “Sorularınıza verecek yanıtım yok” dediğini ileri sürdü.

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi bugün “Erdoğan’a Ata Salonu” başlığıyla yaptığı haberde, Cumurbaşkanı Erdoğan’ın gözünün Merkez Lokantası’nda olduğunu ve yeniden hizmete girecek olan lokantada Erdoğan’ı ağırlamak için özel oda yapıldığını ileri sürdü.

Ancak haberin içeriğinde ‘Ata’ isminin verildiği salonun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte devlet protokolünden misafirlerin ağırlanmasında kullanılacağı da belirtildi.

paylaş

Birgün Gazetesi bugün yazılı yayın organında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KADEM’in yeni hizmet binasının açılış törenindeki konuşmasında kadın düşmanlığı yaptığını iddia etti. Haberde Erdoğan’ın anne olmayan kadınları ‘eksik ve yarım’ olarak nitelediği ileri sürüldü.

Ancak Erdoğan, Birgün’ün iddiasının aksine, anne olmayan kadınlara değil, anneliği reddeden kadınlara yönelik bir ifadede bulundu. Erdoğan’ın söz konusu ifadeleri şöyle:

paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11 Mayıs 2016 tarihinde Alman gazetesi Bild’e bir röportaj verdi. Kılıçdaroğlu’na Erdoğan tarafından kendisine açılan hakaret davası soruldu. Kılıçdaroğlu verdiği cevapta, kendisinin Erdoğan’a diktatör bozuntusu dediğini, bunun üzerine Erdoğan’ın da kendisine siyasi sapık ifadesini kullandığını ileri sürdü.

paylaş

Birgün Gazetesi’nde bugün, “Panama’dan da eksik kalmadılar” başlığında bir haber sürmanşetten yayınlandı. Panama belgelerinin Türkiye listesine yer verilen haberde, Enerji Bakanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak’ın da listede adının geçtiği iddia edildi.

Ancak bu iddianın aksine söz konusu listede Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın adı geçmemektedir. 

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi’nde bugün, “Erdoğan İki Gün Sonra Çark Etti: Vizeleri Kaldırın” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, iki gün önce AB'ye "Kusura bakma. Biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git" şeklinde çıkış yapan Erdoğan’ın, bugün yayınladığı Avrupa Günü mesajında, "vizelerin kaldırılmasının bıkkınlığı gidereceğini" belirterek, Türkiye'ye uygulanan vizelerin kalkmasını istediği belirtildi.

Sayfalar