Cumhuriyet Gazetesi

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi’nde bugün, “ABD’den sert açıklama: Bu saldırı Erdoğan’ın IŞİD’e verdiği desteğin sonucudur” başlıklı bir haber yayınlandı.

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi’nde bugün, “Erdoğan İki Gün Sonra Çark Etti: Vizeleri Kaldırın” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, iki gün önce AB'ye "Kusura bakma. Biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git" şeklinde çıkış yapan Erdoğan’ın, bugün yayınladığı Avrupa Günü mesajında, "vizelerin kaldırılmasının bıkkınlığı gidereceğini" belirterek, Türkiye'ye uygulanan vizelerin kalkmasını istediği belirtildi.

paylaş

9 Aralık 2015’te, Cumhuriyet Gazetesi’nde "Türk firmadan IŞİD'e bomba” başlıklı haber manşetten yayınlandı. Haberde, Koreli biber gazı firması DaeKwang'a IŞİD'e bomba temin ettiği gerekçesiyle soruşturma açıldığı, şirketin Türkiye'deki ortağının da şüpheliler arasında yer aldığı öne sürülmüştü. 

paylaş

29 Şubat 2016 tarihli bir habere göre, Cumhuriyet Gazetesi Oscar Ödül Törenleri’nde, ‘en iyi film’ ve ‘en iyi özgün senaryo’ ödüllerini alan, ‘Spotlight’ filminin yönetmeni Tom Mccharty’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘ders gibi sözler’ söylediğini iddia etti.

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi’nde bugün, “Davutoğlu’ndan Ateşkes Açıklaması: Bizi Bağlamaz” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, Suriye'de alınan ateşkes kararı için konuşan Davutoğlu’nun, söz konusu kararın Türkiye için bağlayıcı olmadığını söylediği belirtildi.

paylaş

Cumuriyet Gazetesi dün “İstihbaratı MİT'ten önce TÜRGEV aldı... Öğrencilere kısa mesajla 'bomba' uyarısı” ve “İstihbarat MİT'ten önce Bilal'in TÜRGEV'ine gitti” başlıklarıyla yayınladığı haberinde Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği patlamadan önce TÜRGEV'in öğrencilere "Kızılay'a gitmeyin" diye uyarı mesajı attığını iddia etti.

Ancak, söz konusu mesajın 22 Şubat’ta yani patlamadan tam 5 gün sonra atıldığı anlaşıldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan TÜRGEV yetkilileri, şu açıklamalarda bulundu:

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi’nin 23 Şubat 2016 tarihli Twitter’dan yayımladığı haberde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, İtalyan mevkidaşıyla birlikte yaptığı basın açıklamasında, askerî darbeyle Mısır cumhurbaşkanlığı makamına gelen Abdülfettah Es Sisi’yi Türkiye’ye davet ettiği iddia edildi.

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi’nde dün “Öldürülen kadınlar çırılçıplak teşhir edildi” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, öldürülen iki kadın cesedinin çıplak halde fotoğraflanarak teşhir edildiği iddia edilirken, söz konusu fotoğrafların sosyal medya üzerinden paylaşıldığı belirtildi. 

paylaş

Cumhuriyet Gazetesi 19 Kasım 2015 tarihinde Üsküdar Çamlıca Tepesi’nde inşaatı devam eden Çamlıca Camii’nin, Çamlıca Korusu’nun doğal yapısına zarar verdiğini ve koruyu tahrip ettiğini iddia etti.